Firma FENIKS K&W sp. z o.o. i Spółka - sp. k. z siedzibą w Cieszynie działa na rynku od 1996 roku jako dostawca wysokiej jakości produktów i usług dla przemysłu. Od lat firma nasza współpracuje z największymi przedsiębiorstwami z sektora wydobywczego i pozostałych gałęzi przemysłu.

Na rynku polskim oferujemy wysokiej jakości osprzęt wiertniczy firmy Urdiamant, bezaazbestowe organiczne materiały cierne firmy TMD Friction GmbH Coswig (COSID), ceramiczne materiały cierne czeskiej firmy Diafrikt.

Ważną częścią działalności jest produkcja nowoczesnych rekuperatorów magnetycznych, stosowanych do odzysku magnetytu w procesach technologicznych na zakładach przeróbczych węgla kamiennego. Wieloletnie udoskonalanie naszych rekuperatorów zaowocowało produktami o wysokiej sprawności i wydajności oraz długiej żywotności.

Naszym najważniejszym celem jest ciągłe podnoszenie jakości naszych produktów i usług, tak by spełnić największe wymagania naszych klientów. Posiadamy nowoczesny park maszynowy oraz ambicje pozwalające na podjęcie się najtrudniejszych zadań. Zapraszamy do współpracy!


Oferujemy wysokiej jakości organiczne materiały cierne niemieckiej firmy TMD Friction - COSID. Firma COSID jest jednym z przodujących producentów materiałów ciernych dla przemysłu na świecie, a na pierwszym miejscu stawia bepieczeństwo swoich produktów.

Feniks K&W Sp. z o.o. i Spółka - Sp. k.
ul. Frysztacka 45A
43-400 Cieszyn

tel/fax:   +48 33 8514525
tel/fax:   +48 33 8522838
tel/fax:   +48 33 8524765
email:    fenikskw@fenikskw.pl

Zarząd firmy:
Prezes Zarządu
Magdalena Krótka-Kostka
magdalena.kostka@fenikskw.pl
Wiceprezes Zarządu
Seweryn Kostka
seweryn.kostka@fenikskw.pl

KRS 0000050530
NIP 548-23-42-278